Par Militāro Daugavpili

Atvainojiet, lapa vēl tiek papildināta.
Daugavpils ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā un tā ir gājusi līdzi saviem cietokšņiem.
  Cietoksnis, kas ir redzams šodien, ir pēc kārtas trešais cietoksnis, kas tika celts tag. Daugavpils apkārtnē.
Pirmais cietoksnis atradās  Naujenes pilskalnā 1275.g. – seno latgaļu koka pils vietā, lai kontrolētu tirdzniecības ceļu, kā arī nostiprinātu valsts robežas.  Pils un pilsēta atradās 20km no tagadējās atrašanāš vieta un pils bija viena no lielākajām Livonijas valstī. Gan pils, gan tai pieguļošā pilsēta vairakkārt tika iekarota un izpostīta, taču atjaunota, līdz tika nopostīta 16.gs. beigās (1577.gadā Livonijas kara laikā).

 

  Otru cietoksni pavēlēja būvēt Krievijas cars Ivans Bargais pēc pēdējās nopostīšanas. Cietoksni to pabeidza 1582. Cietoksnis bija bastiona tipa, taču izmēros daudz mazāks kā tagadējais.  Cietoksnis  atradās pašreizējās Daugavpils pilsētas vietā.
  Pēdējais cietokšņa celtniecība tika uzsākta 1810. gadā sakarā ar Napoleona armijas uzbrukuma draudiem. Cietoksnim tika izraudzīta jauna vieta un tas bija abos Daugavas krastos mazliet zemāk pa upi no iepriekšējā cietokšņa. To pilnībā pabeidz tikai 1878.gadā. Šobrīd cietoksnis ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Eiropas mērogā tas izceļas kā viens no lielākajiem šāda tipa cietokšņiem, tas ir arī pēdējais 19.gs. būvētais bastiona tipa cietoksnis,  un ir saglabājies ieālā stāvoklī līdz mūsu dienām.

Comments are closed.