Daugavpils Cietoksnis

d01

Daugavpilscietoksnis -viensnopēdējiem un lielākajiem Eiropas 19gs cietokšņiem
Cietoksnis ir viens no pēdējiem uzceltajiem, un līdz ar to arī viens no lielākajiem, Bastiona tipa cietokšņiem Eiropā. Cietokšņa mūru kopgarums ir 5km un tie ir praktiski saglabājušies bez bojājimiem. Pateicoties Eiropas struktūrfondu līdzekļiem, cietoksnis tiek atjaunots un kļūst par nozīmīgu tūrisma objektu Latvijas un Eiropas līmenī.
 

Militārās Tehnikas Kolekcija

f01

Lielākā smagās militārās tehnikas kolekcija Baltijā
Cieši blakus Sventes muižai, kuras attēls tika izmantots par pamatu seriāla “Neprāta cena” filmēšanas laikā, atrodas privāta tanku un bruņutransporta kolekcija, kas ir lielākā šada veida ekspozīcija Baltijas valstīs. Visi eksponāti ir stradājoši un pilnībā restaurēti. Katram ir savs īpašais stāsts gan par tā kaujas gaitām, gan tā atrašanas un iegūšanas vietu.

Daugavpils Skrošu Rūpnīca

g01

Daugavpils skrošu rūpnīca- vecākā munīcijas ražošanas rūpnīca Ziemeļeiropā 

Vienīgā munīcijas rūpnīca Baltijā, kas uzņem tūristus. Tā ir celta 1885.gadā un ir viens no vecākajiem industriālās vēstures objektiem Latvijā. Rūpnīca nav mainījusi savas darbības pamata profilu kopš tās dibināšanas, tapēc gan telpas, gan iekārtas rada neaprakstāmu vēstures pieskaņu ar tās 37m augsto torni, gandrīz 20m dziļo aku, un šobrīd aizgruvušo