Ziemassvētku un Jaungada laiks Daugavpilī *

Pavisam nemanot, ir pienācis Ziemassvētku un Jaunā gada laiks. Daugavpilī šie svētki tiek sagaidīti un pavadīti ar jauku atmosfēru, interesantiem pasākumiem un notikumiem, smaidu cilvēku sejās un  neviltotu prieku viņu acīs.

Tik daudz dāvanu, eglīšu, sniegpārsliņu, mirdzošu lampiņu… Ikviens ir pacenties, lai Daugavpils būtu skaista, spilgta un piesaistoša svētku laikā.

„Atklāj Latviju no jauna!”

Pavisam nesen „Atklāj Latviju no jauna!” tūrisma kampaņas ietvaros Daugavpils Skrošu Rūpnīcu apmeklēja filmēšanas grupa un „atklājējs” daugavpilietis Vasīlijs Lukaščuks.

Pavisam šī komanda pabija vairākos Daugavpilī un tās apkārtnē esošajos objektos, tajā skaitā arī Daugavpils cietoksnī un Sventes muižā, kurā atrodas kara tehnikas muzejs.

 

Daugavpils Skrošu Rūpnīcā viņi iepazinās

Jauna vietne par tūrismu Daugavpilī

Daugavpils vēl ir gluži kā nepieaugušais,  pelēkais gulbis pasakā par neglīto pīlēnu. Šī pilsēta atšķiras no visām mazpilsētām, kas tai apkārt, kā arī visā Latvijā tai grūti atrast līdzīgu.

 

Pavisam nepatiesi valda priekšstats, ka Daugavpilī ir maz ko redzēt, maz ko apmeklēt un maz ko piedzīvot. Daudzus mulsina cietumu izvietojums centrā, kā arī lielais krievvalodīgo skaits. Daži pilsētas viesi

Daugavpils Cietoksnis

d01

Daugavpilscietoksnis -viensnopēdējiem un lielākajiem Eiropas 19gs cietokšņiem
Cietoksnis ir viens no pēdējiem uzceltajiem, un līdz ar to arī viens no lielākajiem, Bastiona tipa cietokšņiem Eiropā. Cietokšņa mūru kopgarums ir 5km un tie ir praktiski saglabājušies bez bojājimiem. Pateicoties Eiropas struktūrfondu līdzekļiem, cietoksnis tiek atjaunots un kļūst par nozīmīgu tūrisma objektu Latvijas un Eiropas līmenī.
 

Militārās Tehnikas Kolekcija

f01

Lielākā smagās militārās tehnikas kolekcija Baltijā
Cieši blakus Sventes muižai, kuras attēls tika izmantots par pamatu seriāla “Neprāta cena” filmēšanas laikā, atrodas privāta tanku un bruņutransporta kolekcija, kas ir lielākā šada veida ekspozīcija Baltijas valstīs. Visi eksponāti ir stradājoši un pilnībā restaurēti. Katram ir savs īpašais stāsts gan par tā kaujas gaitām, gan tā atrašanas un iegūšanas vietu.

Daugavpils Skrošu Rūpnīca

g01

Daugavpils skrošu rūpnīca- vecākā munīcijas ražošanas rūpnīca Ziemeļeiropā 

Vienīgā munīcijas rūpnīca Baltijā, kas uzņem tūristus. Tā ir celta 1885.gadā un ir viens no vecākajiem industriālās vēstures objektiem Latvijā. Rūpnīca nav mainījusi savas darbības pamata profilu kopš tās dibināšanas, tapēc gan telpas, gan iekārtas rada neaprakstāmu vēstures pieskaņu ar tās 37m augsto torni, gandrīz 20m dziļo aku, un šobrīd aizgruvušo